A ŻYCIE TOCZY SIĘ DALEJ … WYWIEŚ RYBNICKĄ FLAGĘ

cieszy nas, że zarówno władze miasta, jak i niektóre media przyłączyły się do brackiego apelu skierowanego do mieszkańców Rybnika, o wywieszenie rybnickiech flag podczas “dni Rybnika” roku 2015. Powody dla których powinniśmy zamanifestować swoją więź z miejscem na ziemi które nazywa się Rybnik, przedstawiliśmy rok temu i pozostaja one ciągle aktualne.

Oto one

Opublikowano: piątek, 13, czerwiec 2014 09:37

Braciom Kurkowym będącym obywatelami miasta Rybnika polecam, a pozostałych mieszkańców namawiam do wywieszenia flag miejskich podczas dni Rybnika /13-15 czerwca 2014/.

Flaga miasta Rybnika, jako jedno z rybnickich insygniów, jest symbolem jego wielowiekowej historii, zaś w jej barwie i znaku zawarta jest tradycja i obyczaj tej Ziemi, są historie jej mieszkańców którzy tutaj żyli i ją kształtowali.
Rybnik jest, a przynajmniej powinien być dla rodowitych rybniczan – a także tych którzy swój los z nim połączyli – miejscem szczególnym, miejscem godnym troski i właściwych zabiegów dla jego rozwoju, dla  dostatku i bezpieczeństwa jego obywateli. 
W tym mieście stawiałem pierwsze kroczki, uczyłem się, tu znalazłem swoją żonę, tu urodziły się nam dzieci, tutaj cieszyłem się z sukcesów, ale i przeżywałem gorycz porażek, na rybnickich cmentarzach pochowani są moi przodkowie i tutaj spodziewam się doczekać wnuków, które będą kontynuować moją służbę.
Rybnik nigdy nie był mi obojętny i tak już zostanie, a wywieszając flagę swojego miasta mówię wszystkim:

                             Jestem Obywatelem Rybnika i jestem z tego dumny.

                                                                                             Hetman Bractwa Kurkowego Miasta Rybnika

                                                                                                              Lech Gęborski

Zatem, niech wywieszenie flagi miasta Rybnika, w dniach jego święta, czyli pomiędzy 12 a 14 czerwca, stanie się manifestacją przywiązania do naszej “małej Ojczyzny”.

pozdrawiiam, Lech  Gęborski

Udostępnij podstronę
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print