11 SCHODÓW i …………

Żyje w naszym zamożnym, pięknym i dynamicznie się rozwijającym mieście Rybniku p. Justyna wraz ze swoim synem Filipem. Filip jest niepełnosprawny, a przez swoja niepełnosprawność uwięziony w czterech ścianach mieszkania. Żeby chłopak mógł pobyć trochę na świeżym powietrzu, jego mama znosi go na plecach na poziom chodnika, wsadza do wózka, a po spacerze wnosi z powrotem. Przez wiele lat starań, właściciel nie znalazł sposobu na ulżenie jej katordze. Problem jest coraz większy, bowiem chłopak rośnie /ma już prawie półtora metra wzrostu/ i oczywiście coraz cięższy.

Nasi przyjaciele ze stowarzyszenia “17-tka”, wespół ze skupioną wokół p. Justyny grupą wolontariuszy, postanowili zebrać pieniążki na zakup małej windy, jako jedynego technicznie, rozwiązania problemu.

Rada Starszych naszego Bractwa, przyłącza się do tej zbiórki i zwraca się do rybnickich Sióstr i Braci z prośbą o finansowe wsparcie tej akcji.

O to samo prosimy wszystkich naszych przyjaciół i sympatyków.

Żeby pomóc, wystarczy wejść na stronę pomagam.pl i w wyszukiwarce wpisać hasło “11 schodów – #NaprawimyTo#. Tam wpisujemy kwotę którą chcemy wesprzeć P. Justynę /każda wpłata jest cenna/ i zrobić przelew.

Jeszcze jest taki czas, że nie zawsze można liczyć na tych co powinni pomóc, tak więc, musimy, my RYBNICZANIE, pomóc sobie sami.

Udostępnij podstronę