CO ZDARZYŁO SIĘ W LUTYM 2020

potop
spotkało nas nieszczęście i jak to z nieszczęściami bywa, niespodziewane. Otóż, awaria spłuczki, spowodowała zalanie znacznej części piętra, na którym jest nasza strzelnica pneumatyczna. Widok był przerażający, bowiem na naszej pięknej i wychuchanej strzelnicy, parkiet stał dęba, a panele wygięły się w łuk, jakby chciały zrobić mostek. Nie czas jednak było na lamenty, tym bardziej, że nasi uczniowie niebawem mieli wrócić z wakacji zimowych. Hetman ogłosił dla Braci alert i w parę dni doprowadziliśmy strzelnicę do użytku.
Brawo, my.

bracki dar dla szkoły w Jejkowicach
Zespół Szkolno – Przedszkolny w Jejkowicach, to nasi stali partnerzy w organizacji imprez sportowych a jego uczniowie, wielokrotnie zdobywali na nich czołowe miejsca. Jak jeden z naszych Braci Roman Brzezina – człowiek wielu talentów –  pochwalił się swoim ostatnim osiągnięciem, mianowicie wykonaniem zbroi husarskiej, to od razu skojarzyliśmy to z patronem szkoły, czyli Janem III Sobieskim. Aż się prosiło, by ta piękna zbroja stworzyła całość z tablicą upamiętniającą patrona. I tak się stało. 27 lutego, w czasie święta szkoły, podczas uroczystego spotkania, przekazaliśmy nasz dar, ciesząc się, że raduje wszystkich bez wyjątku.
Mamy nadzieję, że będzie dla uczniów symbolem chwały polskiego oręża

dumny tytuł „piwożłopa“
Po raz kolejny, zostaliśmy zaproszeni przez Braci żorskich do ich siedziby, na „Bracką Karczmę Piwną“. Jak sama nazwa wskazuje, spożywa się tam sporej wielkości golonko, popijając je „odrobiną“ piwa. Wśród licznych atrakcji, jest również turniej o tytuł „piwożłopa“. Do turnieju może zgłosić się dowolna liczba kandydatów, z których zwycięża ten, który pierwszy wypije do dna szklanicę piwa.
W tym roku, tytuł wywalczył rybnicki brat Wojciech Rajchel.
Drogi bracie Wojtku, jesteśmy z Ciebie dumni, a tytuł noś z honorem

2 runda „XVI rybnickich spotkań czarnoprochowych“
Rybnickie Spotkania Czarnoprochowe, to jedna z najstarszych, autorskich imprez organizowanych przez Bractwo Kurkowe Miasta Rybnika. Od szesnastu lat, spotykają się na nich pasjonaci broni czarnoprochowej, uprawiając przyjacielskie współzawodnictwo, jak również wymieniając się swoimi doświadczeniami i wiedzą. Spotkania odbywają się przeważnie w ostatnią niedzielę miesiąca na strzelnicy brackiej w Jejkowicach. Wyniki współzawodnictwa ogłaszane są na bieżąco w stosownej tabeli, cały, roczny cykl, podsumowany jest na spotkaniu noworocznym w styczniu roku następnego.
Spotkania są imprezą otwartą, czyli mogą w nich wziąć udział wszyscy chętni, nawet Ci, którzy nie wiedzą, że są chętni.
serdecznie zapraszamy

obradowała Rada Starszych
jak co miesiąc, Rada Starszych bractwa spotkała się by ocenić efekty realizowanych działań i omówić plany na bliższą i dalszą przyszłość. Szczególnie istotne jest to w roku jubileuszu XXV-cio lecia reaktywacji rybnickiego Bractwa, jak również Okręgu Śląskiego ZKBS RP, który również obchodzi taką samą rocznicę.
Wykaz imprez związanych z tymi rocznicami, będzie umieszczony na dedykowanej im podstronie.

Udostępnij podstronę