KOLEJNY KROK AKCJI

realizując konsekwentnie cele akcji „NA RATUNEK RATOWNIKOM“, służącej stałemu wspieraniu rybnickich ratowników, doposażyliśmy ich w kolejny sprzęt ratujący życie i zdrowie.
Z zebranych środków, zakupiliśmy pierwszy z trzech pulsoksymetrów, wskazanych przez ratowników, jako  narzędzie im potrzebne, a w niektórych przypadkach, niezbędne.
Zaletą tego urządzenia jest bardzo wysoka jakość, precycja i dokładność pomiarów i dostosowanie urządzenia do badania nawet bardzo małych dzieci.
Urządzenie przekazaliśmy za pośrednictwem Urzędu Miasta Rybnika. Ktoś spyta dlaczego nie bezpośrednio ?
Otóż, istniało uzasadnione niebezpieczeństwo, że sprzęty przekazane przez Bractwo Kurkowe pogotowiu, mogą „wywędrować“ do innych stacji pogotowia, natomiast te, które są własnością UM Rybnika, muszą zostać w rybnickiej stacji.
Poniżej rozliczamy dotychczasowe operacje na koncie zbiórki

WPŁYWY  /w okresie  od  18 kwietnia 2020 do 31 maja 2022/7.610,00

WYDATKI

lptreśćsztwartość w zł.
1termometr – „Visiofocus PRO“,42.376,00
2pulsoksymetr stacjonarno – transportowy /MASIMO Rad – G wraz z czujnikiem MASIMO SP02 mini RAD – G13.456,00
POZOSTAŁO NA KONCIE1.778,00

CO DALEJ
biorąc od uwagę fakt, że coraz częściej ratownicy udzielają pomocy obcokrajowcom, za pozostałą kwotę, chcieliśmy zakupić wysokiej klasy translatory, ale ponieważ mają do dyspozycji w swoich telefonach jakąś sprawną, a im dedykowaną aplikację, odstąpiliśmy od tego pomysłu, natomiast prosili kontynuować zbiórkę na pozostałe pulsoksymetry, czyli jeszcze dwa, tak, by każda rybnicka karetka miała takie urządzenie.
Zatem, nadal będziemy cierpliwie i konsekwentnie prosić Państwa o dalszy udział w naszej akcji wspierającej pracę rybnickich ratowników.

Zdajemy sobie sprawę, że trudno się znaleźć w tej „epidemii“ zbiórek. Liczymy jednak na to, że wybierzecie akcję NA RATUNEK RATOWNIKOM, ponieważ jej skutki bezpośrednio i pośrednio podnoszą nasze wspólne bezpieczeństwo.

Udostępnij podstronę