NASI W TARNOWSKICH GÓRACH

13 kwietnia br. Bracia z Tarnowskich Gór zorganizowali na swojej strzelnicy otwarcie sezonu strzelectwa sportowego, jak również swoje “Strzelanie Królewskie”.

Bractwo rybnickie na tej imprezie reprezentowali: rybnicki Król Kurkowy Brat Józef Klink, oraz Chorąży Bractwa, Brat Jerzy Miś.

Tradycyjnie wręczyli nowemu tarnogórskiemu Królowi i Jego Rycerzom upominki, oraz złożyli życzenia owocnego w sukcesy panowania.

W strzeleckim współzawodnictwie brackim, świetnie spisał się Brat Jerzy Miś, zajmując w strzelaniu z karabinu sportowego 5 miejsce, w strzelaniu z pistoletu sportowego 4 miejsce (obie bronie bocznego zapłonu), a przede wszystkim okazał się najlepszym wszechstronnym strzelcem, zajmując w dwuboju 1 miejsce i zdobywając cenną nagrodę w postaci oryginalnego pistoletu pneumatycznego “ŁUCZNIK” wz 70 w oryginalnym pudełku wraz z śrutem, który ktoś zapakował 40 lat temu. Cacuszko. GRATULACJE!

Tradycyjna już przyjazna i ciepła tarnogórska atmosfera, była tłem wszystkich zdarzeń imprezy, szczególnie zaś poczęstunku, który jak zwykle był wyborny.

Na ręce Brata Hetmana Andrzeja Janickiego, rybniccy Bracia przekazują gratulacje i wyrazy szacunku.

Udostępnij podstronę