O “Rybnickich Spotkaniach Czarnoprochowych”, SŁÓW KILKA

Był rok Pański 2003. Panujący naówczas Król rybnickiego Bractwa, Leszek I, poczuł wewnętrzną potrzebę zintegrowania Braci, nie tylko wokół strzelania z broni historycznej, ale i związania ich radosnym duchem biesiadnym. I tak, zaprosił wszystkich członków Bractwa, na spotkania towarzyskie, które nazwał “podkurkiem”. Spotykamy się od początku roku 2004, raz w miesiącu, najczęściej w ostatnią niedzielę miesiąca, by porozmawiać najpierw o broni wszelakiej, a potem o wszystkim i o niczym, przekąsić coś smacznego, przepić kuflem piwa przedniego, a nawet zaśpiewać coś rzewnie. 
W tym roku, rozpoczęliśmy w styczniu 16 edycję podkurka, który od jakiegoś czasu zmienił nazwę na “Rybnickie Spotkania Czarnoprochowe”.
Strzelamy z pistoletów i karabinów czarnoprochowych przeróżnych marek i kalibrów. Nasza ” autorska” impreza, jest otwarta dla wszystkich fanów broni czarnoprochowej, dlatego serdecznie na nią zapraszamy. Kto jest wytrawnym strzelcem, poćwiczy swoją odporność na stres i zmierzy się w przyjacielskiej rywalizacji z innymi uczestnikami,  kto dopiero zaczyna, nauczymy, pomożemy, poradzimy, a kto jest ciekawy i chciałby spróbować, jesteśmy otwarci.

 

Udostępnij podstronę