SPOTKANIE NOWOROCZNE 2014

To coroczna impreza podczas której podsumowana jest działalność Bractwa w roku upływającym i nakreślane są plany zamierzeń na rok bieżący. Gośćmi honorowymi spotkania byli : wiceprzewodniczący Rady Miasta Rybnika Kazimierz Salamon, Starostwo Powiatowe w Rybniku reprezentowała Sylwia Marcol-Wróblewska,  ZST czyli sławetny “tygiel”- w Rybniku reprezentowała Pani Dyrektor Grażyna Kohut, zaś Gminę Jejkowice Przewodniczący Rady Gminy Mieczysław Wojaczek. Gościliśmy również szereg delegacji zaprzyjaźnionych z nami organizacji.

Zaczęliśmy spotkanie zgodnie z tradycją i obrzędem naszego Bractwa od przywitania przez Hetmana gości, po czym padła komenda do wprowadzenia sztandaru – bo tam gdzie my, tam nasz znak i barwa – następnie zaś chwilą ciszy uczciliśmy wszystkich tych którzy odeszli z tego świata. W kolejności Hetman złożył obecnym sprawozdanie z działalności Bractwa w roku 2013, w którego trakcie wręczono listy z podziekowaniami oraz nagrody za osiągnięcia sportowe w imprezach organizowanych przez naszą Organizację.

Po części oficjalnej, Hetman zaprosił wszystkich na poczęstunek i kusztyczek krupniczku z hetmańskiej piwniczki. Szczególnym powodem do wzniesienia toastu były urodziny seniora naszego Bractwa, brata Adolfa Siemaszkiewicza, który urodził się tak dawno, że już nikt nie pamięta kiedy :).

Rozeszliśmy się radośnie, naładowani życzliwością i miłością do bliźniego swego.

więcej zdjęć znajduje się w galeri zdjęć

Udostępnij podstronę