SPOTKANIE NOWOROCZNE – sprawozdanie

SPOTKANIE NOWOROCZNE 2018

Jak co roku, rybniccy Bracia Kurkowi, działania poprzedniego roku podsumowują

na uroczystym spotkaniu w styczniu roku następnego.

Tak się stało i w tym, 2018-stym roku.

Ze względu na zamknięcie restauracji „pasja” z której usług korzystaliśmy od wielu lat, na spotkanie wybraliśmy restaurację „birreria” w Rybniku – Chwałowicach.

Nasze działania organizacyjne, były jak zwykle, wsparte przez nasze żony, narzeczone i inne nam bliskie istoty.

Nasze zaproszenie przyjęli Panowie reprezentujący: Radę Miasta Rybnika: Wiceprzewodniczący Rady Franciszek Kurpanik, Urząd Miasta Rybnika: Wiceprezydent Janusz Koper, Wojskową Komendę Uzupełnień w Rybniku:

mjr Krzysztof Szmyt, Policję: Komendant Miejski Policji w Rybniku,

insp. Teofil Marcinkowski, Gminę Jejkowice: Przewodniczący Rady Gminy, Mieczysław Wojaczek, Wójt Gminy Marek Bąk oraz Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej Józef Magiera, struktury brackie reprezentował Hetman Okręgu Śląskiego Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich Rzeczpospolitej Polskiej brat Tadeusz Żyła, gościliśmy także Panią Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Rybniku, Grażynę Kohut z małżonkiem, oraz Prezesa stowarzyszenia ”Rybnicki Sztab Ratownictwa ” Zbigniewa Polańskiego.

Uroczyste spotkanie zapoczątkował sygnał „ słuchajcie wszyscy” odegrany przez królewskiego trębacza Andrzeja  Frydrychowicza,  po czym rybnicki Król Kurkowy Marek Twardawa przywitał wszystkich i wzniósł toast za pomyślność działań

w roku 2018.

W następnej kolejności, Hetman rybnickiego Bractwa Lech Gęborski przedstawił sobie, zaproszonych gości i członków rady Starszych, a także Komisji Rewizyjnej Bractwa.

Zgodnie z obyczajem, wydał komendy do rozwinięcia znaków i barw rybnickiego Bractwa, poprosił o przywołanie dobrych wspomnień o tych którzy odeszli na wieczną wartę i wezwał do odegrania i odśpiewania hymnu Zjednoczenia KBS RP.

Kolejnym punktem uroczystości, było sprawozdanie z działalności i inicjatyw rybnickich Braci, w roku 2017, które złożył brat Hetman wspierając się po raz pierwszy obrazami zawartymi w prezentacji, po czym wręczono dyplomy i upominki zwycięzcom Rybnickich Strzelań Czarnoprochowych, których trzynasta  edycja zakończyła się w roku 2017, wręczono brackie krzyże zasługi, które nadało rybnickim Braciom Zjednoczenie KBS RP, nagrodzono zwycięzców czterech edycji współzawodnictwa w konkurencji „pistolet, karabin praktyczny”, oraz wręczono nagrodę specjalną rybnickiego bractwa „bracką kulawkę”, której laureatem został w roku 2017 p. Marek Bąk.

Po części oficjalnej, Hetman zaprosił wszystkich na poczęstunek.

Jakość i smak jedzenia, mniam mniam  mniam, a żeberka w kapuście !!!!! rewelacja.

Podziękowania dla Właściciela i Szefa Kuchni.

Spotkanie zakończyło się około godziny 23:00, grzecznym, ale stanowczym „wyrzucaniem” uczestników, bowiem z własnej woli do domów iść nie chcieli.

co się działo spisał  nam ku pamięci, zaś potomnym dla wiedzy

brat  lechu „mamuśka”  gęborski

Udostępnij podstronę