TROCHĘ STATYSTYKI

17 maja upłynął miesiąc od rozpoczęcia zbiórki, mającej, pozyskać środki finansowe na wsparcie rybnickich ratowników medycznych w ich niebezpiecznej służbie, poprzez zakup wysokiej jakości urządzeń zabezpieczających ich przed infekcją, a których zarządzający służbami ratownictwa medycznego w Katowicach, nie są w stanie, nie mogą, lub nie chcą im zapewnić. Powód nie ma tu znaczenia, faktem jest, że urządzeniami o które się staramy, nasi ratownicy nie dysponują.

Apel, a może zaproszenie o przystąpienie do zbiórki, skierowaliśmy do
– w uproszczeniu – mieszkańców Rybnika i rybnickiego powiatu ziemskiego, który to obszar jest pod opieką rybnickich ratowników. Na realizację zamierzonych celów, założyliśmy zebranie 55 tysięcy zł., na zakup wysokiej klasy urządzeń mających w maksymalny sposób zabezpieczyć życie i zdrowie ratowników.

W ciągu 30 dni, do zbiórki przystapiły 73 osoby, przekazując na „pomagam.pl/ratunekratownikom“ kwotę 4.312 zł.

Z kwoty tej, zakupiliśmy 4, wysokiej klasy, bezdotykowe termometry  na podczerwień, o zaletach, o których pisałem we wcześniejszych artykułach.
Pozostała kwota, czyli 1.936 zł, jest częścią potrzebną na zakup drugiego celu zbiórki, czyli  biosanitizera, to jest wysokiej klasy urządzenia do nietoksycznej dezynfekcji pojazdów i pomieszczeń , o założonej wartości 25 tysięcy zł./ brutto /. Więcej na jego temat, w najbliższych artykułach.

Dziękujemy wszystkim darczyńcom, apelujemy do mieszkańców ziemi rybnickiej o przyłączenie się do zbiórki, a wydaje się to być naszym wspólnym interesem, ale jak wynika z przedstawionych cyferek, jeszcze przed nami sporo roboty.

Udostępnij podstronę